Do ślubu w sukni Kopciuszka

Suknia slubna filmowego Kopciuszka - Sandy Powell. Fot. za: vanityfair.com
Suknia slubna filmowego Kopciuszka - Sandy Powell. Fot. za: vanityfair.com

Oglądałyście nową wersję Kopciuszka? Poza znaną nam wszystkim historią znajdziecie w niej urzeczywistnienie dziecięcych marzeń dotyczących balowych kreacji głównej bohaterki. Bo w końcu to jedna z tych księżniczek, pod wpływem której tworzyłyśmy – jeszcze w przedszkolu – nasze pierwsze projekty sukien… Może nawet ślubnych!

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym w czasie oglądania filmu w reż.  niezrównanego Kennetha Branagha nie zwróciła uwagi na wątek ślubny, a konkretnie na ślubną sukienkę, którą miała na sobie Ella na końcu filmu. No i… jeszcze na suknię balową, która tak zauroczyła księcia, w czasie przyjęcia.

Obie suknie zostały stworzone przez Sandy Powell. Kreacja ślubna została uszyta z beżowej, jedwabnej organzy z kwiatowym, ręcznie malowanym printem, który miał nawiązywać do charakteru przyszłej księżniczki, jej czystości, skromności oraz dobroci, dzięki której zdobyła serce księcia. Była ona szyta przez 16 osób przez blisko miesiąc. Co ciekawe, podczas zdjęć, część sukienki spłonęła i musiała być szyta jeszcze raz!

Projekt sukni dla filmowego Kopciuszka - Sandy Powell

Projekt sukni dla filmowego Kopciuszka – Sandy Powell

Drugą kreację (według kolejności w filmie pierwszą) Sandy Powell zaczęła tworzyć zainspirowana animacją Disney’a. Suknia miała być gigantyczna, a przy tym pięknie prezentować się w chwili, kiedy Kopciuszek tańczy oraz w scenie ucieczki z balu, kiedy gubi po drodze swój kryształowy pantofelek. Kreatorka chciała, aby suknia falowała, niczym akwareli – i faktycznie, osiągnęła ten efekt. Ciekawostką jest, że powstało dziewięć wersji tej sukni. Każda z nich była szyta przez 18 krawców przez około 500 godzin, przy użyciu prawie 250 metrów tkaniny i 10 tysięcy kryształków Swarovskiego (tak, tak… na każdą z wersji!).

Kopciuszek, reż. Kenneth Branagh

Kopciuszek, reż. Kenneth Branagh

Co myślicie? Bajkowo byłoby iść w którejś z tych kreacji do ślubu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>