Edwardiański brylant jak z Belle Epoque

Fot. za: dailyrecord.co.uk
Fot. za: dailyrecord.co.uk

I kolejna część naszej „Historii pewnego pierścionka”. Tym razem o zaręczynowym pierścionku, jaki Katie Holmes dostała od Toma Cruise’a.

Kontrowersyjny związek zagorzałego scjentologa Toma Cruise’a z uroczą aktorką Katie Holmes zwieńczyły romantyczne zaręczyny, które odbyły się w czerwcu 2005 roku, wkrótce po ich pierwszej randce. Tom poprosił swą wybrankę o rękę w samym sercu Paryża, na szczycie Wieży Eiffela, wręczając jej warty niemal 275 tysięcy dolarów pierścionek z kolekcji słynnego nowojorskiego jubilera Freda Leightona.

Fot. za: ringspotters.com

Fot. za: ringspotters.com

Owalny 5-karatowy brylant w stylu edwardiańskim osadzony jest na platynowej obrączce wysadzanej drobnymi brylancikami i otoczony różowym złotem. Jego ponadczasowy styl rodem z Belle Epoque sprawia, że ten pierścionek chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Niestety, a może na szczęście dla Katie, małżeństwo z Tomem – przypieczętowane bajkowym ślubem w listopadzie 2006 roku – nie przetrwało próby czasu, a raczej kuriozalnych zasad i wymogów sekty scjentologicznej. Po burzliwym rozwodzie Katie Holmes odzyskała wolność w 2012 roku, a wraz z nią szansę na prawdziwą miłość i… kolejny pierścionek zaręczynowy!

Czytaj także: Wyznanie miłości w stylu art déco

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>