Stylowe upominki – kwiatki doniczkowe dla gości

Sukulenty w cynowych doniczkach to uroczy i praktyczny prezent dla gości. Fot Projectwedding.com
Sukulenty w cynowych doniczkach to uroczy i praktyczny prezent dla gości. Fot Projectwedding.com

Ostatnio coraz popularniejsze stają się ekośluby. Ten godny pochwały i naśladowania trend zainspirował pomysł niezwykłego upominku dla gości, który może pozostać z nimi już na zawsze.

Sukulenty, które państwo młodzi umieścili w blaszanych wiaderkach, to niezbyt wymagające rośliny, zatem nawet zapominalski obdarowany łatwo swego prezentu nie zasuszy! Na wiaderkach białą farbą wypisano imię każdego z gości, dzięki czemu ten podarunek może pełnić rolę winietek, a zarazem dekoracji stołu weselnego! Po zakończonym przyjęciu każdy z gości zabiera swój prezent, ułatwiając tym samym obsłudze wesela sprzątanie.

Jeżeli goście będą dbali o otrzymane prezenty, a potem przesadzą je do większych doniczek lub do ogrodu, sukulenty się rozrosną. A wiaderko? Farba jest łatwa do usunięcia, wiaderko można użyć jeszcze wielokrotnie do innych celów.

Jeden drobiazg, a tyle zastosowań!

To już kolejny przyjazny środowisku pomysł na prezent dla gości, o którym piszę – wcześniej wspominałam np. o torebkach z nasionkami drzew. Do trendu eko z pewnością będę jeszcze wracać – nie tylko dlatego, że jest coraz bardziej modny, ale też dlatego, że takie upominki zazwyczaj są sensowne i praktyczne, a odpowiednio przygotowane nie ustępują w elegancji tym mniej ekologicznym. A jak Wam podoba się pomysł na ten przyjazny naturze prezent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>