Zachwycający bukiet z lawendy

Olśniewający bukiet z lawendy. Fot. za: rejanewolff.com.br
Olśniewający bukiet z lawendy. Fot. za: rejanewolff.com.br

Lawenda to nie tylko piękne kwiaty, ale też rewelacyjny zapach. Nic dziwnego, że w stylizacjach ślubnych robi zawrotną karierę. Jednak nie każdy lawendowy bukiet jest tak piękny jak ten!

Muszę przyznać, że ta konkretna wiązanka po prostu mnie zachwyciła. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdej pannie młodej ma szansę przypaść do gustu… Jest wyjątkowo prosta i skromna, chciałoby się powiedzieć – elegancka i klasyczna, choć przecież rzadko spotykamy takie bukiety w rękach panien młodych. To prawda – lawenda jest niezwykle popularna, ale występuje raczej jako dodatek do bukietów (i świetnie się w tej roli sprawdza – ale to temat na osobny wpis). Tutaj brak innych kwiatów i ciasny układ czyni ten bukiet – paradoksalnie – dość oryginalnym.

Może kogoś taka wiązanka zainspiruje? Z pewnością będzie idealna do letnich i wczesnojesiennych wesel w stylu rustykalnym, romantycznym, boho, z elementami dekoracji w nurcie shabby chic czy… prowansalskim. Jakżeby inaczej :)

Lawendowe bukiety mogą wyglądać także tak – luźniej dobrane gałązki nadają wiązance bardziej romantycznego charakteru:

Fot. za: theperfectpalette.com, blog.theknot.com, buzzfeed.com

Fot. za: theperfectpalette.com, blog.theknot.com, buzzfeed.com

Prawda, że to zupełnie inny efekt? Choć nikt nie zaprzeczy, że także piękny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>